Soda kalcynowana - 1000 g

Soda kalcynowana to prosty związek, który znajduje zastosowanie w życiu od tysięcy lat. Stanowi składnik podstawowych produktów codziennego użytku, wykorzystywanych w wielu domach. Substancja ma dużo wspólnego z dobrze znaną sodą oczyszczoną, choć nieco różni się właściwościami. Soda kalcynowa powoli odzyskuje dawną popularność - jest nie tylko skuteczna, ale i ekologiczna - a to dla wielu konsumentów coraz ważniejszy aspekt. Produkt jest bezpieczny i może być stosowany we wszystkich pomieszczeniach - ilość zastosowań naprawdę robi wrażenie.

Dostępny
8,90 zł
Wysyłka w ciągu 24h

Zobacz także

 

Wielozadaniowa soda kalcynowana


Soda kalcynowana - skład i właściwości

Soda kalcynowana to potoczna nazwa węglanu sodu (Na2CO3), nieorganicznego związku chemicznego występującego naturalnie w przyrodzie. Składa się z soli kwasu węglowego i sodu pod postacią białego, bezwonnego proszku. Cechuje się dużą higroskopijnością i rozpuszczalnością. Produkt zajmuje ważne miejsce w przemyśle metalurgicznym, spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym.

Soda kalcynowana wykorzystywana jest przede wszystkim jako uniwersalny środek czyszczący, który bez trudu zastąpi wiele komercyjnych preparatów.

Soda kalcynowana - zastosowanie

Soda kalcynowana przyda się w czasie mniejszych i większych porządków. Istnieje wiele sprawdzonych, naturalnych receptur na wykorzystanie produktu w czasie sprzątania:

  • by usunąć tłuszcz i zabrudzenia ze ścierek kuchennych: połączyć 2 szklanki sody kalcynowanej i 2 litry gorącej wody, moczyć ok. 30 minut
  • by przywrócić blask sztućców: zmieszać 3 litry ciepłej wody oraz pół szklanki sody kalcynowanej w naczyniu wyłożonym folią aluminiową i umieścić sztuce w środku. Po upływie 15 minut wypłukać i wypolerować
  • do ogólnego czyszczenia powierzchni: w butelce z atomizerem zmieszać 1 łyżkę sody kalcytowej i 2 szklanki ciepłej wody, wstrząsnąć przed użyciem
  • do mycia podłóg: pół szklanki sody kalcytowej na każde 4 - 5 litrów wody

Produkt może być stosowany także w łazience. Sprzątanie przy pomocy sody kalcynowanej jest łatwe, szybkie i bardzo ekonomiczne, co z pewnością pomoże utrzymać porządek na co dzień. Środek swoją popularność zdobył przede wszystkim, iż doskonale sprawdza się w czasie prania - zmiękcza wodę i pomaga usunąć uporczywe plamy, w dodatku może być stosowany na dwa sposoby:

  • do prania: pół szklanki sody kalcynowej zapewni lepsze działanie detergentów
  • przed praniem: namoczenie ubrań w misce wypełnionej ciepłą wodą z dodatkiem 1/4 szklanki sody kalcynowej ułatwi usunięcie trudnych zabrudzeń

Warto pamiętać, że soda kalcynowana nie sprawdzi się na wszystkich rodzajach powierzchni. Produktu nie należy stosować do drewna, laminatów, aluminium i włókna szklanego.

Masa netto
1000 g
Bilovit
WEGSODU-1000
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zakupy!

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymać kod rabatowy na zakupy oraz być na bieżąco z aktualnymi promocjami.