Zestawy olejków

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Zestawy olejków eterycznych stanowią doskonałą alternatywę dla wysoce wątpliwych sztucznych substancji zapachowych stosowanych w perfumach, odświeżaczach powietrza i niektórych kosmetykach. Ponadto olejki eteryczne mogą być stosowane jako prozdrowotne remedium na wiele dolegliwości, oferując niesamowite aromaty, a także właściwości niespotykane nigdzie indziej.

Naturalne olejki eteryczne – pełne aromatów i zdrowia

Olejki eteryczne pozyskiwane są z różnorodnych części roślin. Mogą to być kwiaty, liście, a także kora, korzenie rośliny czy wydobywająca się z niej żywica. Należy wspomnieć, iż nie są to zwykłe oleje, dlatego też nie pozostawiają nieestetycznych tłustych plam, i co najważniejsze, nie nadają się do smażenia.

Naturalne olejki eteryczne są bardzo aromatyczne i lotne, przez co produkty wytwarzane wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego zamykane są w szczelnych buteleczkach wykonanych z ciemnego szkła. Ochrania ono właściwości olejków przed promieniowaniem UV światła słonecznego, zachowując zdrowotne cechy olejków, a także konserwując ich unikatowe aromaty.

Co więcej, zawierają one skupioną siłę i właściwości całej rośliny. Ekstrakt oddziałuje bezpośrednio na układ nerwowy, dzięki czemu może pozytywie wpłynąć zarówno na procesy kognitywne, jak i fizyczne w organizmie człowieka. Olejki eteryczne mają więc szeroki zakres zastosowania. Nadają się nie tylko do relaksującej lub pobudzającej aromaterapii, ale także do przeciwbólowych sesji masażu, aromatycznych kąpieli, leczniczych okładów, inhalacji za pomocą dyfuzora i wielu innych.

Większość olejków eterycznych ekstrahowana jest metodą destylacji z parą wodną. Inne zaś tłoczone są na zimno, jest to delikatna metoda produkcji, niewykorzystująca ciepła. Dziś jednak tylko kilka roślin tłoczonych jest na zimno, są to m.in. owoce cytrusowe, takie jak bergamotka, limonka, czy pomarańcza.

Jak łączyć olejki eteryczne? – komponowanie własnej mieszanki

W zależności od rośliny, z której pochodzi, olejek eteryczny cechuje się określonymi zaletami i pewnymi cechami szczególnymi. Mieszając kilka olejków eterycznych, możliwe jest opracowanie aromatycznych synergii z właściwościami, które dobrze odpowiadają specyficznym potrzebom.

Do tego celu idealnie nadają się zestawy olejków eterycznych, zawierające do 6 unikatowych olejków o różnorodnym działaniu. Oczywiście, komponowanie własnej mieszanki może być przeprowadzane samodzielnie, jednakże najczęstszym wyborem większości osób zaczynających przygodę z olejkami eterycznymi jest zestaw dla początkujących. Taki zestaw, jak choćby zbiór olejków eterycznych z cytrusów można dowolnie mieszać, zapewniając konkretne efekty.

Tak też, dla przykładu powyższe cytrusy można łączyć w celu pobudzenia organizmu, korzystnego działania na układ krążenia lub redukcji stresu. Olejek z bergamotki, zmieszany z esencją pomarańczy sprawi, iż poczujemy ogromną ulgę przy nadwyrężeniu mięśni, a także uspokoi stargane nerwy i pobudzi do dalszego działania.

Z kolei zestaw olejków eterycznych do sauny wkomponuje się w atmosferę seansu w saunie, współdziałając synergistycznie z prozdrowotną funkcją przestrzeni. Mieszanka eukaliptusa i słodkiej limetki otworzy górne drogi oddechowe, redukując zachorowalność na obecne w sezonie zimowym przeziębienie i grypę, a także pobudzając naturalny układ odpornościowy organizmu.

Możliwości komponowania własnych mieszanek jest doprawdy wiele, a zestawy olejków mogą w tym skutecznie pomóc, oferując gotowe pakiety najlepiej współgrających ze sobą olejków, idealnych na rozpoczęcie przygody z aromaterapią i prozdrowotnym zastosowaniem olejków w praktyce.

Zestaw olejków eterycznych dla początkujących – prezent na każdą okazję

Korzyści z aromaterapii są dobrze znane. Na przestrzeni lat wydanych zostało dziesiątki publikacji naukowych identyfikujących rzeczywiste działanie prozdrowotne olejków eterycznych, a także ich zastosowania w domowej aromaterapii, masażu, czy kąpielach. Aktywne składniki roślin stosowane są od zarania dziejów. Korzyści te można zoptymalizować, mieszając ze sobą różnorodne olejki eteryczne. Nie jest jednak łatwo samodzielnie dobrać odpowiednie olejki eteryczne do rozpoczęcia aromaterapii.

Zestaw olejków to świetny pomysł na prezent na każdą okazję. W ten sposób można dać bliskiej sobie osobie możliwość rozpoczęcia aromaterapii w skuteczny i prosty sposób. Jest to także ciekawe rozwiązanie dla osób pragnących spróbowania swoich sił w aromaterapii. Zestaw dla początkujących na początek przygody z pewnością zostanie doceniony jako oryginalny prezent.

Naturalne olejki eteryczne znajdujące się w zestawach dobierane są przez profesjonalistów, którzy mają znaczące umiejętności z zakresu aromaterapii. Dzięki temu można bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw natury zgodnie ze swoimi celami. Wszystko, co należy zrobić, to wybrać idealną mieszankę i oczywiście uważnie przeczytać instrukcje użytkowania, które są specyficzne dla każdego pudełka.

Produkt dodany do listy życzeń