Olejki eteryczne

Pokazano 1-24 z 180 pozycji

Olejki eteryczne to nieodłączny element aromaterapii, ale ilość zastosowań może zaskoczyć. Wykorzystywane w wielu dziedzinach, uwielbiane przez profesjonalistów w gabinetach SPA, miłośników zdrowego stylu życia i entuzjastów naturalnych rozwiązań. Wśród szerokiej gamy olejków eterycznych o różnym zapachu i właściwościach, każdy znajdzie coś dla siebie - ogromny potencjał ukryty w niewielkich butelkach odpowiada na wiele potrzeb. 

Olejki eteryczne naturalne - wiele możliwości

Olejki eteryczne to skoncentrowane, płynne ekstrakty pozyskiwane z różnych części roślin. Zawierają lotne związki chemiczne, które nadają im charakterystyczny zapach i unikalne właściwości. Od wieków stosowane w tradycyjnych metodach leczenia, dzięki zaangażowaniu naukowców zyskują dziś nowe znaczenie. Olejki naturalne mogą być stosowane na wiele różnych sposobów - w czasie inhalacji, kąpieli czy masażu, w formie dyfuzji i miejscowo. 

Ilość dostępnych produktów jest ogromna, nie oznacza to jednak, że każdy z nich jest tak samo dobry. Produkty najwyższej jakości wykazują skuteczność, ponieważ pozbawione są zbędnych dodatków (szczególnie tych syntetycznych). Olejki w 100% naturalne to zawsze najlepszy wybór - nie są przetwarzane, rozcieńczane ani modyfikowane w żaden inny sposób, co ma ogromne znaczenie dla właściwości.

Olejki eteryczne do dyfuzora - czy warto stosować?

Dyfuzja, czyli rozpylanie olejków eterycznych w powietrzu za pomocą dedykowanych, nowoczesnych urządzeń przynosi szybkie i satysfakcjonujące efekty. Powstała mgiełka jest niezwykle lekka i unosi się w powietrzu nawet kilka godzin. Wdychanie substancji może stymulować obszary układu limbicznego - części mózgu, która pełni ważną rolę w modulacji emocji i zachowania. Niesie też wiele korzyści dla zdrowia. 

Olejki eteryczne stanowią element uzupełniający wielu konwencjonalnych terapii i łagodzą powszechnie występujące dolegliwości. Przy okazji subtelnie aromatyzują pomieszczenia - są bezpieczną alternatywą dla komercyjnych, a często i szkodliwych odświeżaczy powietrza. Zapach naturalnego ekstraktu cechuje się niezwykłą trwałością i głębią, która zachwyci każdego. 

Olejki eteryczne a olejki zapachowe - jaka jest różnica?

Olejki eteryczne wytwarzane są zazwyczaj z bardzo dużej ilości materiału roślinnego. Naturalne surowce zapewniają bezpieczeństwo i wartość terapeutyczną, ale nie ma co ukrywać, że wpływają również na cenę. Bez trudu można znaleźć tańsze zamienniki, określane często jako olejki zapachowe - są to produkty syntetyczne, które nie sprawdzą się w aromaterapii. Choć cechują się dużą trwałością i niską ceną, pozbawione są dobroczynnych właściwości. Co więcej, mogą wywoływać wiele problemów zdrowotnych. 

Choć olejki eteryczne są droższe niż olejki zapachowe - to tylko pozory. Naturalne ekstrakty są tak naprawdę bardzo ekonomiczne - wystarczy niewielka ilość, by cieszyć się wyjątkowym zapachem i korzyściami płynącymi z aromaterapii. 

Olejki eteryczne do inhalacji - jak stosować?

Inhalacja to bardzo delikatna forma aromaterapii, która cechuje się skutecznością i szybkością działania. Jak to możliwe? Lotne związki olejków eterycznych wchłaniane są do śluzówki nosa, a następnie do płuc, skąd trafiają do krwiobiegu i najważniejszych narządów w organizmie. 

Spektrum działania jest bardzo szerokie i zależy od właściwości wybranego olejku eterycznego. Wiele produktów pomoże w czasie infekcji, wspierając funkcje oddechowe (np. sosnowy, eukaliptusowy), inne złagodzą ból głowy (np. miętowy, rozmarynowy), poczucie niepokoju czy stres (np. lawenda, róża, ylang ylang). Olejki eteryczne umożliwiają wprowadzenie odpowiedniej atmosfery - mogą sprzyjać skupieniu (np. pomarańcza, cytryna), poprawie nastroju (np. drzewo sandałowe, neroli) czy stymulacji (np. bazylia, tymianek). 

Inhalacja to prosty zabieg - wystarczy otworzyć butelkę ulubionego produktu i wziąć kilka głębokich wdechów nosem - nic więcej. To bardzo dobre, doraźne rozwiązanie, które może być stosowane w razie potrzeby.  

Olejki eteryczne do świec, mydeł i produktów pielęgnacyjnych

Olejki eteryczne wzbogacą większość kosmetyków codziennego użytku - mydła, szampony, odżywki, kremy czy balsamy - to doskonały sposób na poprawę ich skuteczności. Ekstrakty naturalne stanowią też idealny surowiec do stworzenia własnych produktów, mowa przede wszystkim o świecach. Wiele gotowych wyrobów zawiera syntetyczne składniki zapachowe - są wysoce szkodliwe dla zdrowia i warto ich unikać. 

Świece wytworzone przy użyciu olejków eterycznych kreują wspaniałą atmosferę, poprawiają samopoczucie, ale przede wszystkim - są bezpieczne. Najlepiej wybrać ekstrakt o wyraźnym zapachu i wyższej temperaturze zapłonu (np. paczula, anyż, frankincense, cedr), który umożliwi prawidłowy proces spalania. To nic trudnego, a pozwoli cieszyć się wyjątkowym i naturalnym aromatem. 

Produkt dodany do listy życzeń