Jakie olejki eteryczne do masażu są najlepsze?

Masaże to bez wątpienia idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji naszej skóry i całego zdrowia. Zapewniają wiele korzyści, od pobudzenia krążenia krwi po poprawę stanów zapalnych i redukcję uporczywego stresu. Jeśli do tego dodamy odrobinę specjalnych olejków eterycznych do masażu, zyskamy wiele dodatkowych korzyści. Co należy zatem wiedzieć o domowych masażach przeprowadzanych z dodatkiem aromatycznych olejków eterycznych? Jak pomagają naszemu zdrowiu, a także, jakie olejki warto wybrać?

label
comment 0 komentarze

Olejek waniliowy w aromaterapii - jak poprawić swój nastrój i zdrowie?

Wanilia to znana i kochana na całym świecie roślina należąca do rodziny storczykowatych. Charakteryzuje się pięknymi zapachem i zachwyca walorami smakowymi, dzięki którym stała się bohaterką wielu potraw. Oprócz lasek waniliowych, z rośliny wytwarzany jest również żywiczny olejek waniliowy. Ten nietuzinkowy produkt pochodzenia organicznego zaskakuje swoimi właściwościami, a także wszechstronnością zastosowań, nie tylko w kuchni. Co warto wiedzieć o olejku eterycznym z wanilii?

label
comment 0 komentarze

Olejek eukaliptus cytrynowy - pomocny nie tylko na kleszcze i komary

Eukaliptus cytrynowy to roślina występująca w szerokim zakresie na kontynencie australijskim, jak i na Madagaskarze. Aborygeni od zawsze wiedzieli o silnych uzdrawiających właściwościach tej rośliny. Rdzenni mieszkańcy Australii stosowali olejek z eukaliptusa jako remedium na wiele dolegliwości, w tym leczenie ran i stanów zapalnych. Co warto wiedzieć o właściwościach olejku z eukaliptusa cytrynowego, a także, dlaczego jest on popularnym środkiem w aromaterapii?

label
comment 0 komentarze

Najlepsze olejki na rozstępy - jak się pozbyć rozstępów?

Rozstępy są problemem spotykającym ludzi na całym świecie. Dotykają one zarówno kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od ich wieku i przeżytych doświadczeń. Gdy już się pojawią, nie są łatwe w całkowitym wyeliminowaniu. W jaki sposób można pozbyć się rozstępów? Jak się okazuje, pomocne mogą być olejki eteryczne na rozstępy, które dzięki swoim właściwościom regenerującym rozjaśnią i wygładzą nieestetyczne zmiany skórne. Co warto wiedzieć o najciekawszych olejkach na rozstępy?

label
comment 0 komentarze

Kwasek cytrynowy - sposób na ekologiczne pranie i sprzątanie

Kwasek cytrynowy to niezwykle wszechstronna substancja. Występuje w ludzkim organizmie, a także we wszystkich żywych istotach. Ponadto stosowany jest jako naturalny środek konserwujący i składnik leków produkowanych przez przemysł farmaceutyczny. Ma nieograniczone zastosowania ze względu na swoje unikatowe właściwości chemiczne. Co warto wiedzieć o kwasku cytrynowym, a także tym, w jaki sposób wykorzystać jego potencjał?

label
comment 0 komentarze

Olejek copaiba - tajemniczy olejek, który skrywa wiele właściwości i zastosowań

Olejki eteryczne znajdują szerokie zastosowanie we współczesnej medycynie. Znane od setek, a nawet tysięcy lat oferują szereg pomocnych dla zdrowia korzyści. Różniąc się składnikami aktywnymi, sprawiają, iż każdy z nich charakteryzuje się unikatowymi właściwościami. Jednym z nich jest tajemniczy amazoński olejek Copaiba, znany z bogactwa nut zapachowych, a także tradycyjnych korzyści dla zdrowia. Co warto wiedzieć o zdrowotnym ekstrakcie, jego właściwościach, a także możliwych zastosowaniach?

label
comment 0 komentarze

Jakie są najlepsze olejki eteryczne na grzybicę stóp i paznokci?

Choroby grzybicze należą do najczęściej spotykanych infekcji na świecie. Nierzadko trudne w całkowitym wyleczeniu znane są z szeregu niekorzystnych dla zdrowia skutków. Jak można im zaradzić? Okazuje się, że olejki eteryczne na grzybicę mogą mieć decydującą rolę w wyleczeniu zakażonych grzybami obszarów ciała. Nie tylko powstrzymują dalszą kolonizację grzybów, ale także przywracają osłabioną odporność. Co warto zatem wiedzieć o olejkach na grzybicę?

label
comment 0 komentarze

Olejek kamforowy - remedium na zatoki oraz przeziębienie

Wpływ kamfory na stan krążenia ogólnoustrojowego i samopoczucia znany jest od wieków. Ekstrahowany z drewna cynamonowca kamforowego olejek kamforowy posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Olejek kamforowy jest szczególnie ceniony za swoje dobroczynne działanie na układ mięśniowo-szkieletowy, bóle stawów i profilaktykę dolegliwości o podłożu reumatycznym. Co warto wiedzieć o naturalnym olejku z kamfory, a także jego szerokim spektrum zastosowań?

label
comment 0 komentarze

Od kadzidełek zapachowych do kadzideł naturalnych - które lepsze?

Palenie za pomocą kadzideł jest tradycją sięgającą tysięcy lat w głąb historii ludzkości. Wpierw stosowane w celach religijnych i ceremonialnych, kadzidła naturalne stały się dziś oryginalnymi dodatkami w celu dezodoryzacji pomieszczeń, a także nadaniu unikatowej atmosfery, chociażby w trakcie porannej jogi. Pomimo tego, większość osób nie wie, jakie korzyści daje palenie kadzidełek oraz w jakim celu i jak ich używać. 

label
comment 0 komentarze
Produkt dodany do listy życzeń

Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zakupy!

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymać kod rabatowy na zakupy oraz być na bieżąco z aktualnymi promocjami.