Nadwęglan sodu - naturalny i uniwersalny środek czyszczący

Zanieczyszczenie środowiska, a także związane z nim stosowanie toksycznych substancji w środowisku domowym, z biegiem lat narasta na całym świecie. W związku z tym proponuje się powrót do rozwiązań przyjaznych dla świata, a także dla nas samych. Jednym z nich jest z całą pewnością biodegradowalny i nietoksyczny nadwęglan sodu, alternatywa dla komercyjnych detergentów. Co należy o nim wiedzieć, czy jest skuteczny, a także, jak poprawnie go stosować?

label
comment 0 komentarze

Jakie są najlepsze olejki eteryczne na alergię?

Każdego roku w Polsce miliony osób borykają się z niedogodnościami związanymi ze zwalczaniem alergii. Katar, swędzenie, czy uporczywy kaszel nie oszczędzają nikogo i mogą być bardzo dokuczliwe na co dzień. Olejki eteryczne oferują pomoc w walce z tymi szczególnie nieprzyjemnymi dolegliwościami, pozwalając na spokojniejsze przetrwanie sezonu. Wzmacniają osłabiony organizm, ułatwiają oddychanie i przynoszą ulgę. Jakie olejki na alergię są najlepsze?

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny z tangerynki - cytrusowa esencja zdrowia

Olejki eteryczne z cytrusów są jednymi z najkorzystniejszych środków w poprawie samopoczucia i pobudzenia do działania. Jednym z nich jest tangerynka, nietuzinkowy owoc cechujący się prozdrowotnymi właściwościami mandarynki i grejpfruta. Słodki smak, bez przesadnej kwaskowatości spowodował, że tangerynka jest idealnym dodatkiem do dań i soków, a także ciekawym źródłem prozdrowotnych olejków eterycznych. Co należy wiedzieć o olejku eterycznym Tangerine, a także, jak go stosować?

label
comment 0 komentarze

Naturalne kadzidła z żywicy i ziół - zdrowe dodatki do medytacji

Dzikie rośliny od tysiącleci były i są wykorzystywane na niezliczone sposoby. W przeszłości karmiły nas i przynosiły ukojenie w trudnych chwilach, odgrywając kluczową rolę w rozwoju ludzkości. Każda roślina ma swoje unikatowe właściwości lecznicze dla ludzkiego organizmu, a niektóre z nich mają również bardziej subtelne cechy, do dziś regularnie stosowane w formie kadzenia podczas różnorodnych rytuałów religijnych, a także w trakcie medytacji. Takie rośliny nazywa się naturalnymi kadzidłami.

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny kocimiętka - przydatny także dla ludzi?

Zapewne każda osoba na świecie słyszała o unikatowym działaniu kocimiętki, rośliny uwielbianej przez domowe koty, a także ich większych kuzynów. Cytrusowy i charakterystyczny zapach przyciąga do kocimiętki nie tylko koty, lecz także i ludzi. Mało znanym faktem jest to, iż my także możemy skorzystać z potencjalnie pożytecznych efektów relaksacyjnych i prozdrowotnych kocimiętki. Roślina łagodzi stres i oferuje również szereg innych korzyści, które warto poznać.

label
comment 0 komentarze

Najlepsze olejki eteryczne do kąpieli - jakie wybrać i jak je stosować?

Przyjemny wieczór, powolny relaks w wannie, a także zniewalające aromaty olejków eterycznych. Tak wspaniały rytuał można przeprowadzić w domowych warunkach za pomocą naturalnych olejków, które zmienią zwykłą chwilę w unikatowe doznanie. Jaki olejek do kąpieli zadba o moment pełny relaksu i przyjemności? Możliwości jest wiele. Niezależnie, czy poszukujemy ekstraktu do wanny lub pod prysznic, przygotowaliśmy unikatowy ranking najlepszych olejków, cudownie pachnących i idealnych na każdą okazję.

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny manuka - naturalny sposób na walkę z grzybicą paznokci i nie tylko

Pochodzący z tradycyjnej medycyny Maorysów olejek Manuka znany jest ze swoich unikalnych właściwości oczyszczających i urzekającego zapachu. Chociaż jest rzadko spotykany, olejek eteryczny z Manuka jest bardzo silnym środkiem przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym, szczególnie przydatnym w przypadku schorzeń skórnych i laryngologicznych. Co należy wiedzieć o olejku pozyskiwanym z niepozornego nowozelandzkiego drzewa Manuka?

label
comment 0 komentarze

Olejek Wintergreen – cudowny składnik zdrowia rdzennych amerykanów

Olejek eteryczny Wintergreen to enigmatyczny składnik pomocny w przypadku bólu stawów i mięśni, który był stosowany przez rdzennych amerykanów od setek lat. Wintergreen, czy też Golteria rozesłana to obecnie roślina niezwykle popularna wśród osób aktywnych i zmagających się z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Cechuje się unikatowymi właściwościami przeciwzapalnymi, a także przeciwbólowymi i przeciwskurczowymi, które stanowią o skuteczności olejku Wintergreen. Co należy o nim wiedzieć?

label
comment 0 komentarze

Mentol krystaliczny - bogactwo dobroczynnych właściwości?

Mentol jest głównym składnikiem olejków pozyskiwanych z mięty, odpowiadając za jej unikatowy, pełen odświeżenia i chłodu zapach. Najnowsze odkrycia technologiczne umożliwiły także wytwarzanie skrystalizowanego mentolu różnorodnymi procesami chemicznymi. Dzięki intensywnemu aromatowi jest bogaty w dobroczynne właściwości przydatne w leczeniu wielu dolegliwości, takich jak np. przeziębienie. Czy mentol krystaliczny pomaga? A także, gdzie możemy skorzystać z jego działania? Przekonajmy się.

label
comment 0 komentarze
Produkt dodany do listy życzeń