Olej konopny - właściwości i zastosowanie. Na co pomaga olej z konopi?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają naturalne suplementy diety oraz produkty kosmetyczne oparte na składnikach pochodzenia roślinnego. Wśród nich szczególną uwagę zyskuje olej konopny tłoczony na zimno, który jest ceniony za swoje wyjątkowe właściwości odżywcze oraz szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w codziennej pielęgnacji. Ten bogaty w składniki odżywcze olej wytwarzany jest z nasion konopi siewnych, które nie zawierają psychoaktywnych substancji, co czyni go bezpiecznym i legalnym produktem na rynku. W niniejszym artykule przybliżymy dokładnie, co sprawia, że olej konopny tłoczony na zimno jest tak wyjątkowy, jakie składniki zawiera i jak można go stosować, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści zdrowotnych.

label
comment 0 komentarze

Olejek pichtowy z jodły syberyjskiej - na co jest dobry?

Olejek eteryczny pichtowy to cenny ekstrakt pozyskiwany z jodły syberyjskiej - od dawna jest ceniony w tradycyjnej medycynie i nowoczesnej aromaterapii za swoje wyjątkowe właściwości lecznicze. Ten intensywnie aromatyczny olejek jest nie tylko potężnym sprzymierzeńcem w łagodzeniu stresu i poprawie nastroju, ale także znajduje zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości fizycznych. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie w jaki sposób olejek pichtowy jest pozyskiwany, jakie ma właściwości oraz w jaki sposób można go wykorzystać, aby poprawić jakość życia.

label
comment 0 komentarze

Najlepsze olejki eteryczne na koncentrację i pamięć - jak pobudzić swoje zmysły?

Niektóre olejki eteryczne, dzięki swoim aktywnym cząsteczkom, mogą nam pomóc pobudzić naszą wydajność intelektualną, zwiększyć koncentrację, a nawet działać jako naturalne remedium przeciwko zmęczeniu. Po jakie olejki eteryczne na pamięć i koncentrację warto sięgnąć w okresach wzmożonej pracy umysłowej? Jak w pełni bezpiecznie wykorzystać zawarty w nich, ukryty potencjał? Aby odpowiedzieć na te pytania, przyjrzyjmy się z bliska światu olejków eterycznych.

label
comment 0 komentarze

Instrukcja obsługi - jak prawidłowo korzystać z nebulizatora Bilovit?

W Bilovit rozumiemy, jak ważne jest otaczanie się naturalnymi i zdrowymi rozwiązaniami, które wspierają nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego z radością dzielimy się przewodnikiem po jednym z naszych ulubionych produktów - nebulizatorze olejków eterycznych (w kształcie gruszki). Ten niezastąpiony sprzęt, będący już od jakiegoś czasu częścią naszej oferty, zdobył serca wielu z Was, dzięki swojej zdolności do tworzenia zdrowego, aromatycznego otoczenia w domach i miejscach pracy.

label
comment 0 komentarze

Jakie są najlepsze olejki eteryczne do świec?

Popularność świec zapachowych gwałtownie wzrasta, niemal całkowicie zastępując świece bezzapachowe. W ostatnich latach w celu stworzenia ciepłej i przyjemnej zmysłowo atmosfery do świec zaczęto dodawać różnorodne olejki eteryczne. Czy jest to korzystna dla naszego zdrowia opcja? W jaki sposób olejki eteryczne do świec mogą wydzielać swoje właściwości zapachowe i zdrowotne? Aby odpowiedzieć na te pytania, przyjrzyjmy się bliżej olejkom do świeczek i ich zastosowaniu w domowym zaciszu.

label
comment 0 komentarze

Olej z wiesiołka - jakie ma właściwości i na co pomaga?

Pochodzący z Ameryki Północnej i Południowej wiesiołek zdążył zadomowić się na stałe w Europie. Pozyskiwany z niego olej z wiesiołka z powodzeniem wykorzystywany jest zarówno w farmakopei, jak i kosmetyce. Olej wiesiołkowy ma korzystny wpływ na skórę twarzy, układ hormonalny, a także układ sercowo-naczyniowy. Co warto wiedzieć o tak cennym oleju jakim jest olej z nasion wiesiołka? Jakie korzyści może przynieść jego codzienne zastosowanie dla naszego zdrowia? 

label
comment 0 komentarze

Olejek imbirowy - odkryj jego magiczne właściwości

Imbir i jego właściwości znane są od tysiącleci zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie. Pozyskiwany z niego olejek imbirowy jest obecnie modnym i polecanym sposobem na zadbanie o własne zdrowie. Dlaczego tak jest? Niepozorny korzeń imbiru zawiera w sobie mnogość przeciwutleniaczy i substancji leczniczych, które można zastosować w dowolny sposób w formie silnie skoncentrowanego olejku. Co warto o nim wiedzieć, a także, dlaczego ma pozytywny wpływ na wiele płaszczyzn naszego zdrowia?

label
comment 0 komentarze

Olejek tymiankowy - na co działa oraz jakie ma właściwości?

Tymianek to jedna z najczęściej stosowanych roślin aromatycznych w Europie. Słynie z charakterystycznego i przyjemnego aromatu, a także właściwości korzystnych w świecie gastronomii i medycyny naturalnej. Obecnie niezwykłą popularnością cieszy się pozyskiwany z rośliny olej tymiankowy, który stał się jednym z najczęściej stosowanych olejków eterycznych na świecie. Jego szlachetne właściwości przeciwutleniające i prozdrowotne sprawiają, iż warto zainteresować się jego działaniem z bliska.

label
comment 0 komentarze

Olej sezamowy tłoczony na zimno - jak smakuje i jakie ma właściwości?

Olej sezamowy jest nie tylko smacznym i wszechstronnym produktem kulinarnym, ale również aromatycznym środkiem pełnym zdrowotnych właściwości. Uważany za najstarszy olej spożywczy na świecie, od tysiącleci stosowany jest w celach kulinarnych, kosmetycznych i leczniczych. Dziś znów staje się obiektem wartym zainteresowania, choćby ze względu na swoje użyteczne cechy. Co warto wiedzieć o tłoczonym na zimno oleju z sezamu? W jaki sposób działa i gdzie możemy skorzystać z jego zalet?

label
comment 0 komentarze
Produkt dodany do listy życzeń