Nadwęglan sodu - naturalny i uniwersalny środek czyszczący

Zanieczyszczenie środowiska, a także związane z nim stosowanie toksycznych substancji w środowisku domowym, z biegiem lat narasta na całym świecie. W związku z tym proponuje się powrót do rozwiązań przyjaznych dla świata, a także dla nas samych. Jednym z nich jest z całą pewnością biodegradowalny i nietoksyczny nadwęglan sodu, alternatywa dla komercyjnych detergentów. Co należy o nim wiedzieć, czy jest skuteczny, a także, jak poprawnie go stosować?

label
comment 0 komentarze

Mentol krystaliczny - bogactwo dobroczynnych właściwości?

Mentol jest głównym składnikiem olejków pozyskiwanych z mięty, odpowiadając za jej unikatowy, pełen odświeżenia i chłodu zapach. Najnowsze odkrycia technologiczne umożliwiły także wytwarzanie skrystalizowanego mentolu różnorodnymi procesami chemicznymi. Dzięki intensywnemu aromatowi jest bogaty w dobroczynne właściwości przydatne w leczeniu wielu dolegliwości, takich jak np. przeziębienie. Czy mentol krystaliczny pomaga? A także, gdzie możemy skorzystać z jego działania? Przekonajmy się.

label
comment 0 komentarze

Kominek zapachowy jako pomysł na prezent - dlaczego warto go podarować?

Kominek zapachowy to niezwykle niepozorne urządzenie, w którym spala się substancję wydzielającą aromatyczne zapachy. Może być to olejek eteryczny, a także wosk zapachowy. Kominki zapachowe stały się popularne na całym świecie w ostatnich dekadach, wraz ze wzrostem osób chcących skorzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Aby właściwie czerpać korzyści z kominka zapachowego, ważne jest, aby wiedzieć, jak go używać, a także jakie są jego rodzaje. Jak więc działa kominek zapachowy?

label
comment 0 komentarze

Kompozycje olejków eterycznych - jak robić to dobrze? Krótki przewodnik dla początkujących

Mieszanie olejków eterycznych to dosyć rzadka praktyka - wielu z obawia się o składowe, poprawne proporcje i rezultaty. Nie wiemy jak zacząć, ani jak łączyć. A to naprawdę łatwe, o ile zastosujemy kilka prostych zasad. A warto je poznać, bo odpowiednio skomponowane olejki mogą przynieść niezwykłe efekty i satysfakcję - z nowo odkrytych i samodzielnie stworzonych połączeń - pięknych lub nieoczywistych, ale zawsze wyjątkowych. Jak komponować olejki eteryczne? 

label
comment 0 komentarze

Olejki eteryczne a zapachowe - czym się od siebie różnią?

Olejki eteryczne a olejki zapachowe. Obie formy stają się coraz bardziej popularne, wciąż jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnicy między olejkami eterycznymi a zapachowymi. Dlatego te dwa terminy są często używane zamiennie - obie jednak formy różnią się znacznie od siebie, chociażby pod względem chemicznym. Obszary zastosowania są również odmienne, a oba olejki mają bardzo różne właściwości. Jaka różnica występuje pomiędzy nimi? W jaki sposób powstają, a także, które są lepsze? Sprawdźmy to!

label
comment 0 komentarze

Skład olejków eterycznych - co kryje się w aromatycznych kompozycjach?

Olejki eteryczne to nieodzowny składnik aromaterapii, który towarzyszy nam w trakcie każdej sesji z dyfuzorem, czy w ramach nieodzownych praktyk mających na celu poprawić nasze samopoczucie w stresujących momentach. Czy jednak zastanawialiśmy się, co tak naprawdę drzemie w środku olejków eterycznych? Jaki jest ich skład chemiczny, a także zawartość? Dzisiaj postaramy się przyjrzeć tym, jak i innym kwestiom związanym ze składem olejków eterycznych.

label
comment 0 komentarze

Dyfuzor ultradźwiękowy do olejków eterycznych - poznaj jego zalety!

Tradycyjne wkłady zapachowe zużywają się nadzwyczaj szybko. Poza tym posiadają zdolność rozpylania zapachu, niemniej nawilżanie powietrza stanowi problem. Dyfuzor ultradźwiękowy jest urządzeniem spełniającym oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Zachwyca zarówno wizualnie z uwagi na różnorodność designu, jak również wszechstronnością zastosowania. Warto tym samym zapoznać się bliżej z tym wyjątkowym rozwiązaniem i poznać najważniejsze z jego zalet.

label
comment 0 komentarze

Olejki eteryczne bezpieczne i toksyczne dla zwierząt

Aromaterapia z wykorzystaniem olejków eterycznych to przyjemny rytuał, który można wykonać w domowych warunkach. Decydując się na posiadanie pupila, warto zapoznać się z roślinami, które mogą być dla niego toksyczne i prowadzić do zatruć, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Dotyczy to również olejków eterycznych, których skład może wpływać negatywnie na zdrowie zwierzaka. Zanim postawimy na zakup nowego olejku eterycznego, powinniśmy zapoznać się z opisem każdego z nich i upewnić się, że jest on całkowicie bezpieczny dla kota czy psa. Przedstawiamy opis najpopularniejszych olejków eterycznych, które mogą być stosowane w domu, w którym przebywa zwierzę, oraz tych, których kategorycznie powinno się unikać, by mu nie zaszkodzić.

label
comment 0 komentarze

Najskuteczniejsze olejki eteryczne na cellulit - działanie i przykłady zastosowań

Cellulit to uciążliwy problem, z którym zmaga się wiele kobiet niezależnie od masy ciała i wieku. Objawia się on w postaci nieregularnych zgrubień podskórnych zlokalizowanych najczęściej w okolicy ud, pośladków, bioder i brzucha. Pogorszona estetyka skóry jest częstą przyczyną dyskomfortu psychicznego. Na szczęście zmiany tego typu można skutecznie łagodzić za pomocą preparatów naturalnego pochodzenia, a zwłaszcza olejków eterycznych.  

label
comment 0 komentarze
Produkt dodany do listy życzeń