Olejek Styraksowy – tradycyjne remedium pełne zdrowia

Styraks jest wyjątkowym gatunkiem rośliny leczniczej, która od wieków była używana do celów terapeutycznych, kosmetycznych i przemysłowych. Obecnie olejek eteryczny, a także i żywica pozyskiwana ze styrakowca benzoesowego zdobywają na popularności w kręgach pasjonatów aromaterapii, czerpiąc z jego działania ogrom korzyści. Czym jest styrakowiec, a także jakimi cechami determinuje się pozyskiwany z niego olejek i żywica? Poznajmy potencjalne korzyści zdrowotne wynikające z jego stosowania.

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny z tangerynki - cytrusowa esencja zdrowia

Olejki eteryczne z cytrusów są jednymi z najkorzystniejszych środków w poprawie samopoczucia i pobudzenia do działania. Jednym z nich jest tangerynka, nietuzinkowy owoc cechujący się prozdrowotnymi właściwościami mandarynki i grejpfruta. Słodki smak, bez przesadnej kwaskowatości spowodował, że tangerynka jest idealnym dodatkiem do dań i soków, a także ciekawym źródłem prozdrowotnych olejków eterycznych. Co należy wiedzieć o olejku eterycznym Tangerine, a także, jak go stosować?

label
comment 0 komentarze

Naturalne kadzidła z żywicy i ziół - zdrowe dodatki do medytacji

Dzikie rośliny od tysiącleci były i są wykorzystywane na niezliczone sposoby. W przeszłości karmiły nas i przynosiły ukojenie w trudnych chwilach, odgrywając kluczową rolę w rozwoju ludzkości. Każda roślina ma swoje unikatowe właściwości lecznicze dla ludzkiego organizmu, a niektóre z nich mają również bardziej subtelne cechy, do dziś regularnie stosowane w formie kadzenia podczas różnorodnych rytuałów religijnych, a także w trakcie medytacji. Takie rośliny nazywa się naturalnymi kadzidłami.

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny kocimiętka - przydatny także dla ludzi?

Zapewne każda osoba na świecie słyszała o unikatowym działaniu kocimiętki, rośliny uwielbianej przez domowe koty, a także ich większych kuzynów. Cytrusowy i charakterystyczny zapach przyciąga do kocimiętki nie tylko koty, lecz także i ludzi. Mało znanym faktem jest to, iż my także możemy skorzystać z potencjalnie pożytecznych efektów relaksacyjnych i prozdrowotnych kocimiętki. Roślina łagodzi stres i oferuje również szereg innych korzyści, które warto poznać.

label
comment 0 komentarze

Olejek eteryczny manuka - naturalny sposób na walkę z grzybicą paznokci i nie tylko

Pochodzący z tradycyjnej medycyny Maorysów olejek Manuka znany jest ze swoich unikalnych właściwości oczyszczających i urzekającego zapachu. Chociaż jest rzadko spotykany, olejek eteryczny z Manuka jest bardzo silnym środkiem przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym, szczególnie przydatnym w przypadku schorzeń skórnych i laryngologicznych. Co należy wiedzieć o olejku pozyskiwanym z niepozornego nowozelandzkiego drzewa Manuka?

label
comment 0 komentarze

Olejek Wintergreen – cudowny składnik zdrowia rdzennych amerykanów

Olejek eteryczny Wintergreen to enigmatyczny składnik pomocny w przypadku bólu stawów i mięśni, który był stosowany przez rdzennych amerykanów od setek lat. Wintergreen, czy też Golteria rozesłana to obecnie roślina niezwykle popularna wśród osób aktywnych i zmagających się z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Cechuje się unikatowymi właściwościami przeciwzapalnymi, a także przeciwbólowymi i przeciwskurczowymi, które stanowią o skuteczności olejku Wintergreen. Co należy o nim wiedzieć?

label
comment 0 komentarze

Olejek Balsam Peru - południowoamerykański sekret zdrowia

Balsam peruwiański z drzewa balsamowego jest doskonałym przykładem tego, jak potężna i skuteczna może być siła natury, jeśli jest stosowana prawidłowo. Medycyna naturalna może być świetną alternatywą w wielu sytuacjach. Olejek balsamowy Peru dzięki swoim właściwościom stosowany jest od setek lat w krajach Ameryki Środkowej, Peru, Ekwadorze i Brazylii, gdzie znany jest jako silny środek antyseptyczny i antybakteryjny do leczenia podrażnień skórnych.

label
comment 0 komentarze

Przyjazne naturalne olejki eteryczne dla dzieci - czy są pomocne?

Naturalne olejki eteryczne mają różnorodne działanie lecznicze, na przykład są częstym pomocnikiem w zimnych porach roku. Mogą również wspomóc procesy regeneracyjne organizmu i wielu innych codziennych dolegliwości psychicznych i fizycznych, na które są nastawione również dzieci. Zastanawiamy się, czy olejki eteryczne są bezpieczne dla dzieci? Odpowiedź brzmi: tak! Przyjrzyjmy się zatem, jakie olejki będą skuteczną pomocą dla dzieci, obdarowując je wieloma pozytywnymi właściwościami.

label
comment 0 komentarze

Olejek palo santo - zdrowotny ekstrakt o duchowej sile

Olejek pozyskiwany ze świętego drzewa balsamicznego Palo Santo (Bursera graveolens), od wieków jest szeroko stosowany ze względu na swoje właściwości lecznicze i moc duchową. Olejek z Palo Santo ma właściwości moczopędne, przeciwreumatyczne, oczyszczające, antyseptyczne i przeciwgrzybiczne. Jednocześnie służy do zwalczania chorób o podłożu stresowym, enigmatyczny aromat zapewnia spokój ducha, oczyszczając ciało i umysł. Co ma do zaoferowania olejek z Palo Santo?

label
comment 0 komentarze
Produkt dodany do listy życzeń