Mentol krystaliczny - 100 g
Mentol krystaliczny - 100 g
Mentol krystaliczny - 100 g
Mentol krystaliczny - 100 g
Mentol krystaliczny - 100 g
Mentol krystaliczny - 100 g

Mentol krystaliczny - 100 g

Mentol krystaliczny stosowany jest powszechnie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Choć ceniony ze względu na charakterystyczny, ostry i przenikliwy zapach, niesie też mnóstwo korzyści terapeutycznych. Występuje naturalnie w olejkach eterycznych z mięty, szczególnie tych, pozyskiwanych z odmiany pieprzowej. Nie powinno więc dziwić, że postrzegany jest przez ekspertów, jako olejek eteryczny, tyle że w stałej postaci. Warto również zwrócić uwagę na niezwykłe właściwości lecznicze mentolu - dla zdrowia i urody, na co dzień lub w razie potrzeby - kiedy stosować mentol krystaliczny?

Dostępny
39,90 zł
Wysyłka w ciągu 24h

 

Kryształki do sauny


Mentol krystaliczny - skład i właściwości

Mentol krystaliczny to związek organiczny należący do alkoholi z grupy terpenów. W temperaturze pokojowej występuje pod postacią białych, delikatnych kryształków. Forma nie powinna jednak nikogo zmylić - produkt wykazuje bowiem silne działanie biologiczne. Mentol krystaliczny ma właściwości znieczulające, zmniejsza podrażnienia gardła i przekrwienie błon śluzowych. Wykazuje aktywność bakteriobójczą, wspomaga organizm w czasie infekcji, ale też w przypadku astmy i alergii. Intensywny zapach łagodzi bóle głowy i objawy ze strony zatok, rozluźnia i łagodzi napięcie. Mentol krystaliczny stosowany miejscowo posiada zdolność wyzwalania receptorów w skórze - szczególnie tych, wrażliwych na zimno. Po nałożeniu rozszerza naczynia krwionośne w miejscu aplikacji i mocno rozgrzewa, co istotnie wspomaga procesy regeneracyjne.

Mentol krystaliczny - wskazania i zastosowanie

Inhalacja z zastosowaniem mentolu krystalicznego daje odczuwalne wrażenie chłodu i odświeżenia. Ułatwia oddychanie i jednocześnie skutecznie wspiera leczenie kataru i przeziębień. Wykorzystywany często w saunie, wypełnia pomieszczenie nie tylko gorącą parą, ale i intensywnym aromatem. Wystarczy umieścić kilka lodowych kryształków mentolu na wcześniej schłodzone kamienie w saunie, aby pomieszczenie wypełniło się leczniczym aromatem. Takie kryształki po rozpuszczeniu na gorących kamieniach to najlepsza forma relaksu w saunie.

Doskonale sprawdzi się też podczas kąpieli terapeutycznych... w domowym zaciszu. Mentol krystaliczny stanowi dodatek do maści na bóle mięśni i stawów. Może być stosowany miejscowo w formie okładów na stłuczenia i obrzęki różnego pochodzenia. Przynosi ulgę w bólu, zmniejsza opuchliznę i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek. Mentol krystaliczny łagodzi podrażnienia i oczyszcza skórę, reguluje produkcję sebum i promuje naturalny blask włosów, może niwelować stany zapalne towarzyszące problemom o podłożu dermatologicznym.

Mentol krystaliczny to wszechstronny produkt, który bez trudu można wykorzystać w preparatach pielęgnacyjnych i higienicznych, skutecznie zastąpi komercyjne i niestety - często szkodliwe środki czystości. Mentol krystaliczny doskonale sprawdzi się jako składnik środków czystości domowej roboty. Likwiduje bakterie i drobnoustroje, jednak w odróżnieniu od komercyjnych produktów, jest naturalny i bezpieczny - a nie odbiega od nich skutecznością.

Masa netto
100 g
Bilovit
MENT-Z-100
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń