Olejek eteryczny bazylia - 1000 ml

Olejek bazyliowy powstaje z liści i kwiatów popularnej bazylii. Intensywny, ziołowy zapach przynosi ulgę w problemach z wahaniami nastrojów. Jest stosowany przy stanach lękowych oraz depresyjnych, działa uspokajająco i poprawia samopoczucie. Dzięki właściwościom relaksującym dobrze sprawdza się w nawracających i uciążliwych bólach głowy. Chętnie sięgają po niego biznesmeni oraz ludzie sukcesu, których praca wymaga od nich pełnego skupienia. Olejek bazyliowy poprawia koncentrację i zwiększa wydajność umysłową.

Obecnie brak na stanie
619,00 zł

Zobacz także

 

Olejek eteryczny bazyliowy


Wykazuje także działanie antyseptyczne, dlatego może być wykorzystywany przy drobnych ukąszeniach i ugryzieniach owadów. Odkaża ranę, a następnie przyspiesza jej proces gojenia, jednocześnie zmniejszając odczucia bólowe. Naturalne pochodzenie preparatu minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, dzięki czemu produkt nadaje się również dla osób wrażliwych na wiele substancji chemicznych. O olejku bazyliowym warto pomyśleć także w trakcie infekcji dróg oddechowych — inhalacje łagodzą objawy przeziębienia i przywracają drożność nosa.

Pochodzenie surowca: Bazylia pospolita pochodzi z tropikalnej części Afryki. Aktualnie nie występuje w naturalnych stanowiskach, występuje jedynie w uprawie.

INCI: Ocimum basilicum Oil

Działanie: uspokajające, relaksujące, pozwala zachować skupienie

Zapach: ciepły, słodki, ziołowy

Kolor: bezbarwny

Nuta: wysoka

Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, w kompresach, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Nieodpowiedni dla dzieci i kobiet w ciąży.

Zalecane stężenie: 2%

Pasuje do niego olejek: cytrynowy, geranium, majerankowy, pomarańczowy, z mięty pieprzowej

Masa netto
1000 ml
Nuty zapachowe
Ziołowe
Bilovit
OET-BAZ-1000
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń