Olejki eteryczne
Olejek eteryczny brzoza - 10 ml
Olejek brzozowy to produkt pozyskiwany z kory brzozy cukrowej. Po starannej obróbce uzyskuje się wartościowy olejek, w którego skład wchodzą kwas salicylowy, salicylan metylu, betulen i betulenol. Posiada szereg zalet. Zwalcza infekcje bakteryjne i grzybicze, ponieważ jest środkiem przeciwzapalnym. Działa pobudzająco, a jego przyjemny, świeży zapach mobilizuje układ nerwowy. Często używany w medycynie i kosmetologii w celu ochrony skóry i tonowania jej PH.
Zobacz także
Naturalny olejek eteryczny brzozowy
Olejek brzoza- właściwości
Zaleca się stosowanie brzozowego olejku eterycznego w formie rozcieńczonej na skórę. Dobrze sprawdzi się jako tonik, wcierka, w mieszance. Olejek z brzozy stosuje się również do inhalacji przy chorobach dróg oddechowych. Posiada właściwości dezynfekujące powietrze, materiały i powierzchnie. Możliwe jest dodanie go do pasty do zębów. Fani cenią sobie jego działanie jako olejku do masażu. W takiej formie pomoże przy nerwobólach oraz obolałych mięśniach i stawach. Swoje właściwości uwalnia także przy kąpieli z jego dodatkiem.
Sama brzoza cukrowa (też: wiśniowa) rośnie w Apallachach i w Europie, a kora z której pozyskiwany jest olejek jest ciemnoszara i spękana. Olejek eteryczny z brzozy cukrowej dobrze komponuje się z olejkami z większości drzew iglastych, ale też z drzewa sandałowego, różanego i z cytrusami. Co zaskakujące, łączy się też z ziołami - rumiankiem, miętą i melisą. Oryginalną kombinacją jest olejek z brzozy z pietruszką. Najmocniejsze efekty daje w zestawie z olejkiem Frankincense.
Właściwości olejku eterycznego z kory brzozy cukrowej trudno wyliczyć. Był ceniony przez Indian jako środek ściągający i przeciwzapalny. Obecnie stosuje się go na wiele różnych, wymienionych powyżej sposobów. W kąpieli zmniejsza obrzęki i skurcze. Docenią go osoby chorujące na reumatyzm. Wspomaga leczenie problemów skórnych wynikających z działania bakterii i grzybów. Znakomicie pobudza krążenie i rozgrzewa. Dzięki masażom z olejkiem z kory brzozy cukrowej efekt pobudzenia krążenia zostanie spotęgowany, a skóra będzie zdrowa i napięta. Nie bez powodu stosuje się ten olejek eteryczny w kosmetykach dla cery dojrzałej. Osoby chore na przeziębienie i grypę, cierpiące na bóle głowy chętnie stosują go do inhalacji i jako gorący kompres, działa bowiem przeciwzapalnie i łagodzi ból głowy. Przy problemach z trawieniem zaleca się masaże brzucha. Pobudzą one trawienie i ukoją niestrawność. Należy pamiętać, by go nie spożywać i nie nanosić na skórę w nierozcieńczonej formie.
Pochodzenie surowca: Brzoza pochodzi z terenów Kanady.
INCI: Betula Lenta Bark Oil, Linalool*, Limonene*
* składnik naturalnie występujący w olejku.
Działanie: odkażające, znieczulające, rozgrzewające, uspokajające, rozkurczowe
Zapach: słodko-kamforowy, ostry
Kolor: blady żółty, bezbarwny
Nuta: głowy
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji
Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: cedr, drzewo sandałowe, drzewo różane, cytryna, melisa, copaiba
No reviews