Olejki eteryczne
Olejki eteryczne
Olejek eteryczny goździk z pąków - 1000 ml
Olejki eteryczne
Olejek cynamonowy to produkt wytwarzany z kory cynamonowca cejlońskiego (Cinnamomum verum). Dzięki intensywnemu zapachowi wykorzystywany jest do aromaterapii, a właściwości rozgrzewające i pobudzające krążenie krwi znajdują zastosowanie w pielęgnacji skóry dotkniętej cellulitem. Olejek działa przeciwzapalnie i jest jednym z najsilniejszych antyseptyków, dzięki czemu sprawdzi się w pomocniczym leczeniu trądziku i stanów zapalnych skóry. Zawarte w korze cynamonu olejki eteryczne poprawiają koncentrację, zwiększają aktywność mózgu i wspomagają pamięć.
Zobacz także
Olejek cynamonowy od wieków wspomaga leczenie wielu chorób. Jest polecany chorym na cukrzycę, ponieważ obniża poziom cukru we krwi oraz zwiększa aktywność insuliny. Obniża również poziom złego cholesterolu oraz reguluje ciśnienie krwi. Przyśpiesza metabolizm i wspomaga trawienie, dlatego pomoże nam w odchudzaniu.
Ma działanie detoksykujące, ułatwia usuwanie z naszego organizmu szkodliwych substancji. Panie cenią go za to, że zwalcza skurcze i bóle menstruacyjne. Pomoże nam również, jeżeli mamy problem z nieświeżym oddechem. Ma zdolność oczyszczania jamy ustnej. Nie wszyscy wiedzą, że jest często dodawany do gum do żucia oraz past do zębów. Cynamon jest również doskonały do poprawy naszej odporności. W przypadku wystąpienia infekcji skraca jej czas, a inhalacje rozluźniają wydzielinę śluzową w nosie oraz w drogach oddechowych i łagodzą objawy choroby. Jeżeli wetrzemy go w skórę, poczujemy przyjemne ciepło.
Olejek ma jeszcze jedną, cenną właściwość. Zwiększa libido, a także poprawia odczuwanie doznań seksualnych. Wybierają go pary, którym brakuje namiętności i chcą poprawić temperaturę w sypialni. Cynamon odstrasza komary, z powodzeniem możemy nim zastąpić chemiczne środki, które mogą podrażniać skórę i powodować reakcje alergiczne. Jeżeli nie chcemy, aby komary wybrały nas na swój cel, możemy spryskać ciało i ubrania wodą z dodatkiem kilku kropel olejku. Owady nie tolerują jego zapachu, więc unikniemy dotkliwych ukąszeń.
Pochodzenie surowca: Cynamonowiec cejloński pochodzi ze Sri-Lanki. Jego kora jest znacznie droższa od kory Cynamonowca chińskiego i posiada bardziej wyrafinowany aromat.
INCI: Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil, Eugenol*, Benzyl Benzoate*, Linalool*, Cinnamal*
* składnik naturalnie występujący w olejku.
Działanie: odprężające, pomaga w leczeniu przeziębień, łagodzi bóle reumatyczne
Zapach: pieprzowy, ziemisty, przyprawowy
Kolor: złotożółty do brązowego
Nuta: serca
Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: drzewo herbaciane, goździk z pąków, pomarańcza, sosna