Olejek eteryczny oregano - 1000 ml

Olejek oregano otrzymywany jest ze świeżych liści lebiodki pospolitej (Origanum vulgare L.), czyli popularnego oregano, czasem nazywanego też dzikim majerankiem. Należy do rodziny jasnotowatych (Lamiaceae), występuje (praktycznie) w każdym klimacie i od wieków słynie ze swoich leczniczych właściwości. Olejek eteryczny charakteryzuje silny, ziołowy, ale nadal ciepły i przyjemny zapach. Sprawne nosy mogą wyczuć także ostrą nutę pieprzu.

Obecnie brak na stanie
769,00 zł


Zobacz także

 

Naturalny olejek eteryczny oregano


Olejek eteryczny szałwiowy

Olejek oregano - właściwości

Olejek cechuje wysoka aktywność przeciwdrobnoustrojowa. Jak pokazują badania, znajduje się w czołówce olejków naturalnych o największej aktywności w stosunku do różnych drobnoustrojów. Wykazuje szerokie spektrum działania przeciwko bakteriom i pleśni. Prócz tego, doskonale radzi sobie z grzybami, a więc i chorobami, które powodują.

Olejek można stosować miejscowo (na zmieniony obszar), jako dodatek do produktów pielęgnacyjnych lub w trakcie kąpieli "odkażającej". Oregano okazuje się nieocenione podczas infekcji obejmujących górne drogi oddechowe. Ten naturalny preparat pomoże złagodzić kaszel, ułatwi swobodne oddychanie i zniweluje poczucie otępienia. Olejek oregano doskonale odnalazł się także w kosmetyce. Może być stosowany w przypadku trądziku lub pojedynczych wyprysków (szczególnie pochodzenia bakteryjnego).

Przeciwutleniacze zawarte w ekstrakcie doskonale napinają i pielęgnują skórę, nadając jej miękkości i blasku. Nie bez znaczenia jest wpływ olejku oregano na samopoczucie - doda energii i wprowadzi pozytywną atmosferę, a jednocześnie wyciszy. Sprawdzi się podczas masażu, kąpieli i aromatyzacji powietrza. Pomieszczenia zyskają świeżość, a mieszkańcy zdrowo odetchną.

Pochodzenie surowca: Ze względu na szerokie występowanie nie zostało określone dokładne pochodzenie rośliny.

INCI: Origanum Vulgare Oil

Działanie: przeciwbakteryjne, przeciwpleśniowe, przeciwkaszlowe, tonizujące

Zapach: ziołowy, ostry

Kolor: jasnożółty lub jasnozielony

Nuta: serca

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji

Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Pasuje do niego olejek: kminek, lemongrass, mięta pieprzowa, tatarak

Masa netto
1000 ml
Nuty zapachowe
Ziołowe
Bilovit
OET-ORG-1000
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń