Płatki magnezowe - 1000 g
Płatki magnezowe - 1000 g
Płatki magnezowe - 1000 g

Płatki magnezowe - 1000 g

Płatki magnezowe występują jako bezbarwne ciało stałe. Niezwykła forma to normalna konsekwencja procesu krystalizacji - produkt pozyskiwany jest często z naturalnego źródła, które stanowi solanka lub morska woda. Płatki magnezowe stosowane są przez specjalistów w wielu różnych dziedzinach przemysłu, ale substancję z powodzeniem można wykorzystać również w domu i jego otoczeniu. W dobie troski o środowisko naturalne płatki magnezowe nabierają naprawdę dużego znaczenia.

Dostępny
8,90 zł
Wysyłka w ciągu 24h

 

Chlorek magnezu sześciowodny


Płatki magnezowe - skład i właściwości

Płatki magnezowe to jedna z form chlorku magnezu - najbardziej znana spośród soli magnezowych. Związek cechuje się dużą aktywnością i bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Choć wiele osób stosuje produkt w czasie leczniczych kąpieli, z pewnością warto zwrócić uwagę na bardzo użyteczne, a mniej znane właściwości i sposoby zastosowania płatków magnezowych. Co ważne, substancja uważana jest za ekologiczną i przyjazną dla środowiska.

Aby jak najdłużej korzystać z właściwości płatków magnezowych, opakowanie zawsze powinno być szczelnie zamknięte i zabezpieczone przed wpływem wilgoci. Najlepiej, jeśli produkt przechowywany jest w temperaturze pokojowej, z dala od światła słonecznego.

Płatki magnezowe - zastosowanie

Ze względu na swój higroskopijny charakter, płatki magnezowe sprawdzą się do osuszania powietrza. Choć mogą być stosowane w domu (np. kuchnia czy łazienka), przydadzą się również w piwnicy - wszędzie tam, gdzie może wystąpić podwyższony poziom wilgotności. Pozwoli to wyeliminować nieprzyjemne zapachy i ochroni przed rozwojem szkodliwej pleśni i chorobotwórczych grzybów.

Płatki magnezu zajmują ważne miejsce w ogrodnictwie, ponieważ korygują niedobór magnezu - pierwiastka, który stanowi ważny składnik odżywczy warunkujący prawidłowy wzrost i przebieg funkcji życiowych wielu różnych gatunków roślin. Aby utrzymać ogród w dobrej kondycji warto utrzymywać stały poziom magnezu w glebie na poziomie co najmniej średnim.

Płatki magnezowe służą także do odladzania - produkt zapobiega wiązaniu lodu z nawierzchnią, co pozwala na skuteczne i łatwe oczyszczenie. To rozwiązanie ekonomiczne - ilość potrzebna do efektywnego działania jest znacznie mniejsza niż w przypadku soli drogowej. Nie powoduje znaczących uszkodzeń korozyjnych (w przeciwieństwie do dedykowanych środków) i jest dobrze tolerowane przez rośliny. Najważniejsze - płatki magnezowe to substancja bezpieczna, nie wywołuje podrażnień skóry, co często zdarza się przy kontakcie z innymi preparatami przeznaczonymi do odladzania.

Płatki magnezowe, choć bardzo niepozorne, można wykorzystać na kilka użytecznych sposobów. Stanowią alternatywę dla silnych, komercyjnych produktów, a działają w zgodzie z naturą - sprawia to, że znajdą miejsce w każdym domu.

Skład:

Chlorek magnezu sześciowodny

Masa netto
1000 g
Bilovit
CHLOREKMG-1000
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń