Zestaw ośmiu naturalnych kadzideł

Szałwia biała (indiańska) w formie naturalnego kadzidła od wieków stosowana była w ceremoniach rytualnych w celu odkażenia i oczyszczenia pomieszczenia z negatywnej energii oraz złych emocji. Palo santo natomiast to bardzo oryginalne, słodkawo-żywiczne drewienko, które sprzyja wyciszeniu oraz koncentracji. Oba te kadzidła niosą ze sobą dawkę ukojenia

Obecnie brak na stanie
99,90 zł


 

Duży zestaw 8 naturalnych kadzideł do palenia


1. Szałwia biała - początki jej stosowania do okadzania i wytwarzania dymu sięgają tradycji rdzennych plemion Indian. Podczas rytuałów szamańskich biała szałwia bywa palona jako kadzidło, a proces ten nosi nazwę - smudging. Szamani po rozpaleniu liści szałwii, rozprowadzają dym po ciele i osobach, które biorą udział w ceremonii. Wierzenia wskazują, że dym oczyszcza duszę oraz ciało z negatywnej energii, a także zapewnia ochronę przed złymi duchami. Kojący i relaksujący zapach wzmacnia oraz usuwa negatywne uczucia i myśli.

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: USA
 • Skład: szałwia biała (Salvia Apiana)*.
  *produkt pochodzący z upraw (co nie wpływa na populację szałwii białej, która uznana jest za gatunek zagrożony)

2. Palo Santo (Święte Drzewo) to kremowo-żółty kawałek wysuszonego drewienka pozyskiwanego z naturalnie powalonego, martwego drzewa Bursera graveolens, które rośnie w suchych lasach tropikalnych Ameryki Północnej i Ameryki Środkowej. Kadzidło charakteryzuje się korzenno-drzewnym i delikatnie cytrusowym zapachem, z lekko pudrowymi nutami. Kojący i relaksujący zapach tego niezwykłego drewna do dziś przywraca spokój oraz równoważy emocje. 

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: Peru
 • Skład: certyfikowane drewno Palo Santo (Bursera graveolens)*.
  *produkt pochodzący z martwych, naturalnie powalonych drzew.

3. Cedr (cedrzyniec kalifornijski) w formie naturalnego kadzidła od wieków pełnił ważną rolę w obrzędach wielu kultur (dzięki swoim właściwościom oczyszczającym oraz odpędzającym złą energię). Po zapaleniu pęczek cedru pozostawia po sobie przyjemnie ciężki, drzewno-imbirowy aromat, który pozwala się zrelaksować. 

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: USA
 • Skład: cedrzyniec kalifornijski (Calocedrus decurrens).

4. Smocza Krew (Dragon's Blood) to pęczek białej szałwii nasączony jasnoczerwoną żywicą z drzewa Dracaena (Dracaena Draco). Kadzidło charakteryzuje się mocnym i ziołowym, a zarazem korzenno-słodkim zapachem.

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: USA
 • Skład: szałwia biała (Salvia Apiana)*, żywica z draceny smoczej (Dracaena Draco).
  *produkt pochodzący z upraw (co nie wpływa na populację szałwii białej, która uznana jest za gatunek zagrożony).

5. Yerba Santa w formie naturalnego kadzidła to środek, który posiada właściwości stymulujące. Doskonały podczas medytacji i relaksu. Kadzidło posiada ziołowo-słodki i świeży zapach. Aromat tego kadzidełka ziołowego przynosi spokój umysłu i zrozumienie.

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: USA
 • Skład: Yerba Santa (Eriodictyon californicum).

6. Rozmaryn w formie naturalnego kadzidła to środek, który posiada właściwości stymulujące. Doskonały podczas medytacji, relaksu, czy też nauki. Kadzidło rozmarynowe posiada świeży i intensywny ziołowy zapach. Aromat tego kadzidełka ziołowego dodaje energii, sprzyja koncentracji i pobudza umysł. 

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: USA
 • Skład: rozmaryn (Rosmarinus officinalis).

7. Lawenda to splecione w pęczek liście pozyskane z suszonej lawendy (Lavandula officinalis). Kadzidło charakteryzuje się delikatnie kamforowym, ziołowo-kwiatowym zapachem, który doskonale łagodzi zmęczenie psychiczne, koi nerwy oraz zapewnia lepszy sen. Kadzidło lawendowe to doskonały produkt dla miłośników kwiatowo-ziołowych, kojących zapachów.

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: USA
 • Skład: lawenda (Lavandula officinalis).

8. Eukaliptus to splecione w pęczek liście pozyskane z różnych gatunków drzewa Eucaliptus. Charakteryzuje się miętowo-kamforowym, świeżym zapachem, który doskonale łagodzi zmęczenie psychiczne oraz fizyczne. Kadzidło eukaliptusowe to doskonały produkt dla miłośników orzeźwiających i energetyzujących zapachów.

 • Kraj produkcji i pozyskiwania: USA
 • Skład: liście różnych gatunków eukaliptusa.

Sposób użycia:

 1. Weź do ręki kadziło i podpal jego końcówkę.
 2. Utrzymując ciągłość płomienia, odczekaj aż kadzidło zacznie się palić.
 3. Zauważając na kadzidle mały płomień - zgaś je poprzez zdmuchnięcie.
 4. Kadzidło zacznie intensywnie dymić.

Po zakończeniu kadzenia pozostaw kadzidło na ceramicznej lub kamiennej podstawce do chwili aż samodzielnie zgaśnie, bądź w razie potrzeby zgaś je.

Kadzidło można również palić na węgielkach trybularzowych, po wcześniejszym skruszeniu.

Środki ostrożności:

Nigdy nie pozostawiaj odpalonego kadzidła bez nadzoru. Produkt trzymaj z dala od dzieci oraz zwierząt.

 • Długość kadzideł: ok. 6-12 cm
 • Waga zestawu: ok. 233-255 g
Nuty zapachowe
Ziołowe
Żywiczne
Bilovit
KAD-ZES-02
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń