Olejek eteryczny mirt - 10 ml
Olejek eteryczny mirt - 10 ml
Olejek eteryczny mirt - 10 ml
Olejek eteryczny mirt - 10 ml
Olejek eteryczny mirt - 10 ml
Olejek eteryczny mirt - 10 ml

Olejek eteryczny mirt - 10 ml

Olejek eteryczny Mirt destylowany jest z wiecznie zielonego krzewu znanego w botanice pod nazwą Myrtus communis, który pochodzi oryginalnie z regionów Morza Śródziemnego. Surowcem są najczęściej liście i łodygi. Ekstrakt ceniony jest za swoje właściwości lecznicze, które eksperci porównują do działania olejku eukaliptusowego, mirt jest jednak znacznie delikatniejszy...co wcale nie oznacza, że mniej skuteczny.

Dostępny
20,90 zł
Wysyłka w ciągu 24h

Zobacz także

 

Naturalny olejek eteryczny mirt


Olejek eteryczny szałwiowy

Olejek mirt - właściwości

Mirt przyda się w czasie infekcji - zmniejsza przekrwienie dróg oddechowych (głównie oskrzeli i płuc), przeciwdziała tworzeniu się śluzu i gromadzeniu flegmy, zapewnia ulgę w kaszlu. Skutecznie oczyszcza powietrze z niewidocznych, a jednak szkodliwych drobnoustrojów i przynosi orzeźwienie - nie tylko w czasie choroby.

Olejek eteryczny z mirtu stosowany regularnie poprawia wygląd skóry, może być stosowany miejscowo na niedoskonałości lub jako samodzielny element pielęgnacji, który delikatnie napnie naskórek i zmniejszy widoczność zmarszczek. Choć jest bezpieczny, to skoncentrowany preparat i należy pamiętać o odpowiednim rozcieńczeniu produktu.

Mirt wykorzystywany jest najczęściej w celach leczniczych, ale posiada również bardzo ciekawy zapach - jest lekki i świeży, bez trudu można wyczuć kamforowe i zielne nuty, a także zaskakującą słodycz, która nadaje charakteru ekstraktowi. Aromat zwalcza zmęczenie, niepokój i napięcie, dodaje energii i wspiera dobre samopoczucie. Co ciekawe - nie maskuje, a eliminuje nieprzyjemne (i zazwyczaj uciążliwe) zapachy, które mogą zepsuć atmosferę w każdym domu.

Pochodzenie surowca: Mirt naturalnie występuje w basene Morza Śródziemnego, Ameryce Południowej oraz Nowej Zelandii.

INCI: Myrtus Communis Oil

Działanie: oczyszczające, orzeźwiające, uspokojające

Zapach: kamforowy, ziołowy świeży

Kolor: jasnożółty

Nuta: serca

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji

Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Pasuje do niego olejek: mięta zielona, bergamota, imbir, eukaliptus

Masa netto
10 ml
Nuty zapachowe
Ziołowe
Bilovit
OET-MRT-10
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń