Olejek eteryczny amyris - 1000 ml

Olejek amyrisowy pozyskiwany jest z drewna i mniejszych gałązek drzewa amyrisowego (Amyris balsamifera L.) z rodziny rutowatych (Rutaceae). Zanim trafi do sprzedaży, musi upłynąć nawet rok, podczas którego olejek zyskuje odpowiedni aromat oraz konsystencję. Zapach jest bardzo ciepły, drzewny, bywa słodki z nutami cedrowymi. Cechuje się dużą trwałością. Może przypominać aromat olejku z drzewa sandałowego, to jednak nie ten sam produkt. Różnice są znaczne, tak w składzie jak i działaniu.

Obecnie brak na stanie
1 190,00 zł

Zobacz także

 

Naturalny olejek eteryczny amyris


Olejek eteryczny szałwiowy

Olejek amyris - właściwości

Olejek amyrisowy zawiera związek o nazwie elemol (ok. 9% składu), który wykazuje silne właściwości repelencyjne. Badania potwierdziły, że odstrasza kleszcze i inne insekty. Jest to świetna, naturalna alternatywa dla gotowych produktów.

W skład olejku wchodzi też walerianol (nawet 21%, a to największe stężenie zaraz po olejku walerianowym), który znany jest swoich właściwości uspokajających. Rozluźnia, niweluje stres i wprowadza dobrą atmosferę. Polecany w aromaterapii, szczególnie dla osób, które zmagają się z chronicznym napięciem nerwowym i niepokojem. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by olejku używać w dyfuzorze, tradycyjnym kominku aromaterapeutycznym lub podczas inhalacji.

Olejek amyrisowy jest powszechnie stosowany przy produkcji perfum, leków, kosmetyków i środków do codziennej higieny. Z łatwością można wykorzystać ten fakt wzbogacając domowe produkty o kilka kropel ekstraktu - w odpowiednim stężeniu może wykazywać delikatne działanie antyseptyczne, tonizujące, ściągające i pielęgnujące skórę. A wszystko w jednej, niepozornej buteleczce.

Pochodzenie surowca: Drzewo amyrisowe wywodzi się z basenu Morza Karaibskiego.

INCI: Amyris Balsamifera Bark Oil

Działanie: uspokajające, przeciwskurczowe, odstraszające owady

Zapach: drzewny, ziemisty ,słodki, przypominający drzewo sandałowe z nutą wanilii

Kolor: jasnożółty do bursztynowego

Nuta: bazy

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Pasuje do niego olejek: bergomota, eukaliptus cytrynowy, manuka

Masa netto
1000 ml
Nuty zapachowe
Drzewne
Bilovit
OET-AMR-1000
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń