Akcesoria do sauny

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Seans w saunie nie jest kompletny bez odpowiednich akcesoriów. Są one nieodzowną pomocą w wielu kwestiach jak, chociażby odpowiednim liczeniu czasu trwającej sesji. Dzięki nim korzystanie z sauny staje się prawdziwą przyjemnością. Akcesoria do sauny, jak wiaderka z chochlą, czy przyjemne i delikatne w dotyku bambusowe witki sprostają wszelkim oczekiwaniom dotyczącym komfortu i relaksu w saunie.

Akcesoria do sauny – idealne dodatki na każdy seans w saunie

Aby w saunie czuć się naprawdę komfortowo, warto skorzystać z różnorodnych akcesoriów. Ich ilość jest dość zróżnicowana, a one same oferują urozmaicenie doświadczenia uroków sauny. Niektóre z nich są doprawdy niezbędne podczas każdej sesji w saunie. Tu należy wymienić choćby ceber do wylewania wody na gorące kamienie, a także termometr ukazujący oczekiwaną przez nas temperaturę pomieszczenia.

Zaletami posiadania tego typu akcesoriów jest to, iż dzięki nim decydujemy o tym, jak będzie wyglądać dana sesja. Odrobina drobnych dodatków może w końcu sprawić, iż każda wizyta w saunie będzie nie tylko przeżyciem dla ciała i duszy, lecz także będzie niezwykle odprężająca. Z kolei dodatki, takie jak olejki i emulsje są w stanie zwielokrotnić prozdrowotne efekty sauny, urzekając niesamowitymi aromatami, a także powiązanymi z nimi właściwościami zdrowotnymi. Co warto wiedzieć o każdym z najważniejszych akcesoriów do sauny?

Wiadro i chochla do sauny – podstawa udanej sesji

Ceber i chochla do sauny to przybory niezbędne w trakcie sesji. Potrzebne są do polewania wodą gorących kamieni sauny. Proces ten zwiększa temperaturę pomieszczenia, a podgrzana woda zapewnia spadek wilgotności poprzedzony jej lekkim wzrostem. Szczególnie dobrze z przestrzenią sauny współgra wiadro i chochla wykonane z estetycznego drewna sosnowego, dopasowując się do nowoczesnych, jak i klasycznych obiektów.

Emulsje i olejki eteryczne – aromaterapia pełna zdrowia

Koncentraty olejków eterycznych w postaci emulsji, czy same olejki są niezwykle popularnym dodatkiem do sesji w saunie. Stoi za tym niezaprzeczalnie fakt posiadania przez nich nieprzeliczonych benefitów zdrowotnych. Oprócz tego są w stanie odmienić atmosferę pomieszczenia. Olejek z lawendy zrelaksuje umysły uczestników sesji, z kolei emulsja z urodzajnej bergamotki zadba o pobudzenie i efekt antyseptyczny.

Koncentraty można stosować w połączeniu z gorącą wodą w cebrze sosnowym lub misce ze stali nierdzewnej. Wdychanie eterycznych oparów wydostających się z takiego połączenia może mieć pozytywny wpływ na oddychanie, układ odporności i ogólny stan zdrowia organizmu. Dla wielu osób emulsje do sauny są punktem kulminacyjnym każdego seansu.

Termometr i higrometr do sauny – temperatura i wilgotność mają znaczenie

Termometr stosowany w saunie jest w stanie poprawnie zmierzyć intensywność temperatury panującej w pomieszczeniu. Dzięki temu można zauważyć, kiedy nastaje odpowiedni moment do polania kamieni dodatkową ilością wody. Jeśli zaś odczuwamy, iż wilgotność pomieszczenia jest zbyt niska lub wysoka, tutaj z pomocą przychodzi higrometr, wskazujący aktualną wilgotność względną sauny.

Klepsydra – pomocne akcesorium w saunie

Miłośnicy saun wiedzą doskonale, iż to od nich zależy, jak długo chcą przebywać w saunie. Wiadomo jednak, iż największy wpływ na zdrowie mają sesje trwające od 10 do 15 minut, po których następuje podobna czasowo przerwa.

W saunie nie można korzystać z urządzeń takich jak smartfony, czy zegarki. Klepsydra jest zatem w stanie pokazać czas trwającej sesji, a tym samym zdecydować, kiedy chcemy ją zakończyć, aby przejść do zimnego prysznicu lub kąpieli śnieżnej. Klepsydry są także estetycznym dodatkiem, dopełniającym atmosferę pomieszczenia. Co więcej, urządzenie do kontroli czasu może zostać zamontowane, np. na ścianie. Dzięki temu każdy uczestnik sesji jest w stanie ocenić, kiedy powinien udać się na zasłużoną przerwę.

Czapki filcowe – niezawodna ochrona przed przegrzaniem

Klimat panujący w saunie można określić jako niezwykle suchy i gorący. Wilgotność powietrza wynosząca zazwyczaj od 20 do 30% i temperatura kilkudziesięciu stopni Celsjusza pomimo swoich walorów zdrowotnych jest w stanie przegrzać osoby nieprzyzwyczajone do seansów w saunie. Czapki wykonane z naturalnego filcu wełnianego są w stanie sprostać tym warunkom.

Czapki filcowe działają niczym naturalny izolator głowy – chronią włosy i cebulki, a także uszy przed przegrzaniem spowodowanym wysoką temperaturą lub bezpośrednim kontaktem z wilgocią unoszącej się w powietrzu pary wodnej. Pochłaniają także pot występujący podczas kąpieli w saunie, a także są idealnym dodatkiem dla osób stosujących w trakcie sesji różnorodne olejki lub odżywki nakładane na włosy.

Akcesoria do sauny – wykonane z dopasowanych materiałów

Środowisko panujące w saunie cechuje się swoim unikatowym mikroklimatem. Z tego względu należy pamiętać, iż przy wyborze odpowiednich akcesoriów do sauny, warto zwracać szczególną uwagę na wysoką jakość, która oparta jest na odpowiednich materiałach, dopasowanych do współgrania z sauną, a także ich końcowej obróbki.

Olejki eteryczne muszą cechować się 100% naturalnością i brakiem syntetycznych dodatków, z kolei chochelki i wiaderka powinny mieć gładką powierzchnię, a także dodatki w postaci sznurków, pozwalających na zawieszenie ich na ścianie i wygodne użytkowanie. Dobrze dobrane akcesoria do sauny są w stanie sprawić, iż każda sesja zyska na komforcie i przyjemnej atmosferze.

Produkt dodany do listy życzeń