Boraks dziesięciowodny - 1000 g

Boraks to nieorganiczny związek chemiczny, który występuje naturalnie w przyrodzie. Odkryty został na dnie wysuszonych jezior w Tybecie, skąd sprowadzono substancję na Półwysep Arabski. Do powszechnego użytku wszedł dopiero pod koniec XIX wieku. Choć stosowany od dawna, z pewnością nie stracił na wartości. Boraks to produkt o wszechstronnym zastosowaniu - jest skuteczny, a przy tym bezpieczny dla ludzi i przyjazny dla środowiska. Z powodzeniem zastąpi wiele preparatów, które mogą być nie tylko drażniące, ale i toksyczne.

Obecnie brak na stanie
10,90 zł


 

Boraks


Boraks - skład i właściwości

Boraks (znany tez jako boran sodu czy tetraboran sodu) to sól sodowa kwasu borowego. Związek doskonale rozpuszcza się w wodzie, tworząc zasadowy roztwór. Występuje najczęściej w postaci proszku lub niewielkich, białych kryształów. Wykorzystywany powszechnie w przemyśle przy produkcji szkła i ceramiki, sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

Właściwości tej niezwykłej substancji obejmują wiele - produkt stanowi uniwersalny środek czyszczący i odświeżający, który sprawdzi się w czasie sprzątania. Na tym jednak nie koniec - boraks pomaga też rozwiązać problemy występujące w każdym domu i jego otoczeniu - stosowany jest często jako naturalny pestycyd czy nawóz dla roślin ogrodowych.

Boraks - wskazania i zastosowanie

Boraks przyda się w czasie prania - odświeży biel, zmiękczy twardą wodę, pomoże usunąć plamy i dogłębnie oczyści ubrania. Wystarczy zmieszać pół łyżki boraksu i szklankę ciepłej wody, dodać do pralki razem z detergentem i włączyć wybrany program. Produkt można wykorzystać także w zmywarce - wyczyści urządzenie, usunie nieprzyjemne zapachy i nada szklanym naczyniom blasku.

Boraks stosowany jest często w ogrodnictwie jako nawóz do gleby, którą cechuje deficyt boru - związek stanowi ważny element strukturalnej integralności ścian komórkowych wielu roślin. Produkt zastąpi też komercyjne pestycydy, wykorzystywane do zwalczania insektów. Odstrasza powszechnie występujące szkodniki (np. prusaki) i owady (np. mrówki). Wystarczy umieścić odrobinę boraksu w newralgicznych miejscach (jak szczeliny, wloty rur, panele ścienne i inne trudno dostępne przestrzenie) domu, gdzie pestycydy nie są zalecane.

Boraks - wskazania i zastosowanie

Boraks warto wykorzystać w czasie sprzątania. Działa efektywnie, a jednocześnie łagodnie. Z łatwością zastąpi wiele preparatów o różnym przeznaczeniu. Jak stosować boraks?

  • do czyszczenia powierzchni (1 łyżeczka boraksu + 2 szklanki gorącej wody + 2 łyżki octu)
  • do mycia płytek podłogowych (1 łyżka boraksu na każde 2 litry wody)
  • do czyszczenia dywanów (1/2 szklanki boraksu + 1/2 szklanki sody oczyszczonej + 20 kropel ulubionego olejku eterycznego - całość zmieszać, posypać dywan i odkurzyć po upływie 15 minut)
  • do mycia okien i luster (1 łyżka boraksu na 300 ml wody)

Boraks usunie osady mineralne i przywróci blask armatury łazienkowej, pomoże wyczyścić trudne plamy z powierzchni, udrożni odpływy i zniweluje nieprzyjemne zapachy. Produkt ułatwi pozbycie się pleśni z trudno dostępnych zakamarków - pół szklanki boraksu i 1 litr ciepłej wody należy zmieszać w butelce z atomizerem, spryskać miejsca zajęte przez grzyby i pozostawić na 30 minut.

Boraks jest łatwy w użyciu, ekonomiczny i uniwersalny. Rozwiązuje wiele codziennych problemów w najlepszy możliwy sposób - skutecznie, naturalnie i bezpiecznie.

Masa netto
1000 g
Bilovit
BORAKS-1000
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń