Kwas l-askorbinowy - 1000 g
Kwas l-askorbinowy - 1000 g
Kwas l-askorbinowy - 1000 g
Kwas l-askorbinowy - 1000 g

Kwas l-askorbinowy - 1000 g

Kwas l-askorbinowy to związek chemiczny o wzorze sumarycznym C6H8O6, powstający naturalnie wskutek fermentacji glukozy, ma postać białego proszku o kwaśnym smaku. Znany powszechnie jako witamina C. Właściwości kwasu askorbinowego są wykorzystywane nie tylko w medycynie, ale również w kosmetyce (przy tworzenia kosmetyków na bazie domowej receptury - kremów, serum, maseczek).

Dostępny
40,00 zł
Wysyłka w ciągu 24h

 

Kwas askorbinowy w proszku


Kwas l-askorbinowy - zastosowanie

Kwas askorbinowy jest silnym przeciwutleniaczem. Stosowany w przemyśle kosmetycznym służy jako dodatek do kremów oraz balsamów, ponieważ ogranicza działanie wolnych rodników. Zaś jako witamina C (w postaci kwasu l-askorbinowego) jest stosowany w produkcji suplementów diety i leków.

Ze względu na swoje właściwości redukujące i przeciwutleniające kwas askorbinowy jest stosowany powszechnie jako dodatek do żywności. Przeciwutleniacze w żywności są substancjami, które przedłużają trwałość środków spożywczych poprzez hamowanie reakcji utleniania. Zapobiegają niekorzystnym zmianom chemicznym, m.in. w takich grupach żywności jak tłuszcze, owoce i warzywa oraz ich przetwory. Ponadto hamuje skutecznie tworzenie się trujących nitrozoamin w peklowanych mięsach, jak i stabilizuje kolor mięsa.

Kwas l-askorbinowy bywa stosowany do odbarwiania wody w basenie, jako regulator pH wody. Ze względu na swoje właściwości asymilacji żelaza, kwas askorbinowy redukuje jony żelaza, które to są odpowiedzialne za zielonkawą barwę wody w basenie.

Kwas l-askorbinowy - rola w organizmie

Witamina C jest bardzo aktywna biologicznie. Bierze udział w wielu niezwykle ważnych reakcjach i przemianach, stymulując rożne procesy biochemiczne w organizmie. Dzięki bardzo dobrej rozpuszczalności witaminy C oraz dzięki aktywnemu transportowi jest ona wchłaniana przez organizm w ok. 70-80%.

Witamina C jest wysoce aktywną biologicznie cząsteczką, pełni w organizmie wiele funkcji:

  • pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym
  • pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych
  • zwiększa przyswajanie żelaza
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
  • pozwala zachować dobrą kondycję psychiczną

Przechowywanie:

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Skład:

100% kwas l-askorbinowy

Masa netto
1000 g
Bilovit
KWASLASK-1000
No reviews
Produkt dodany do listy życzeń

Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zakupy!

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymać kod rabatowy na zakupy oraz być na bieżąco z aktualnymi promocjami.